TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programı Başarısı

Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimiz Ozan SUBAŞI ile Mekatronik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimiz Fatih ÇÖGEN, TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programından destek almaya hak kazanmışlardır.
Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 
 

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin  TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020/1 Dönemi başvurularının sonucunda 9 proje destek almaya hak kazanmıştır.
Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ VE FEV TÜRKİYE’DEN ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA

Türkiye’nin çok dilli yenilikçi üniversitesi olan Türk-Alman Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 

Endüstri-Öğrenci Buluşması: Schaeffler Türkiye (Online Seminer)

Endüstri-Öğrenci Buluşması: Schaeffler Türkiye  (Online Seminer)

Drone pazarının 2030'larda 92 milyar dolara erişmesi bekleniyor

Türk-Alman Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yaşanur Kayıkçı, drone üretim ve hizmet uygulamaları pazarının, büyük ölçüde altyapı sektörünün de etkisiyle ve yeni yasal değişiklikler, uzak kimlik (remote ID), 5G teknolojisinin yavaş yavaş kullanıma sunulması ile önümüzdeki 5 ila 6 yıl zarfında yaklaşık yüzde 25'lik yıllık bileşik büyüme oranı ile 2030'larda 92 milyar dolara erişeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

ATA’mızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
 

TAÜ VE TORUN GRUP İŞ BİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ

Torun Bakır Alaşımları Metal San. ve Tic. A.Ş. ile Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) arasında Ar-Ge iş birliği Çerçeve Sözleşmesi 11 Haziran'da TAÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve Torun Group CEO’su Ömer Faruk Öz tarafından imzalandı.
 

Mercedes-Benz Etkinlik Daveti

19 Şubat Çarşamba günü saat 13:30-15:00 saatleri arasında Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenecek etkinliğimizde Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Sayın Özlem Vidin Engindeniz ve Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. İnsan Kaynakları Grup Müdürü Sayın Gül Emiroğlu'nu misafir edeceğiz.

 
 

BEST İstanbul Hackathon'unda Üçüncülük

İTÜ Ayazağa kampüsünde düzenlenen BEST İstanbul Hackathonu'na katılan Bilgisayar Mühendisliği ve Mekatronik Sistemler Mühendisliği öğrencilerimiz Batıkan Bora Ormancı, Berin Güler ve Barış Arya Cantepe, geliştirdikleri gerçek zamanlı Besin Öneri Sistemi ile üçüncülük elde ettiler.
 

Staj Projesinden Dünya Sekizinciliğine

Üyeleri Arasında Öğrencimiz Tayyip Ensar Özkaya'nın da Bulunduğu BerlinAUTs Ekibi Tokyo’daki Dünya Robot Yarışması’nda 8. Oldu.