Haberler

TAÜ VE TORUN GRUP İŞ BİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ

06.07.2020

Torun Bakır Alaşımları Metal San. ve Tic. A.Ş. ile Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) arasında Ar-Ge iş birliği Çerçeve Sözleşmesi 11 Haziran'da TAÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve Torun Group CEO’su Ömer Faruk Öz tarafından imzalandı.

Verimli Bir İş Birliğinin Altyapısı

İmza töreninde firmanın Ar-Ge Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Yusuf Kaynak, TAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığını temsilen Dr. Öğr. Üyesi Kazım Çamlıbel, TAÜ Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gökhan Gökçen ve TAÜ Makine Mühendisliği İmalat Alanı Lideri Prof. Dr. K.-D. Bouzakis yer alırken TAÜ Mühendislik Fakültesi partnerleri Berlin Teknik Üniversitesi (TU Berlin) Takım Tezgahları ve Fabrika Yönetimi Enstitüsü (IWF)  ve Fraunhofer Üretim Sistemleri ve Tasarım Teknolojisi Enstitüsünde (IPK) yöneticilik yapan Prof. Krüger ve Prof. Seliger ile TAÜ Koordinatörü Prof. Dr. İzzet Furgaç ise toplantıya telekonferans ile katıldılar. Bu sözleşme ile beraber verimli bir iş birliğinin altyapısı oluşturuldu. 

1. Fotoğraf
Oturanlar (soldan sağa): Torun Group CEO’su Ömer Faruk Öz, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat
Ayakta (soldan sağa): Torun Group Ar-Ge Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Yusuf Kaynak, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gökhan Gökçen, Prof. Dr. K.-D. Bouzakis, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kazım Çamlıbel
(Fotoğraf:Gülsüm Şahan)

2. Fotoğraf 
Soldan başlayarak: Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kazım Çamlıbel, Torun Group Ar-Ge Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Yusuf Kaynak, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat, Torun Group CEO’su Ömer Faruk Öz, Prof. Dr. K.-D. Bouzakis, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gökhan Gökçen
Telekonferans ile katılımcılar: Türk-Alman Üniversitesi Koordinatörü Prof. Dr. İzzet Furgaç, Berlin Teknik Üniversitesi (TU Berlin) ve Fraunhofer Üretim Sistemleri ve Tasarım Teknolojisi Enstitüsünden (IPK) Prof. Dr. Krüger ve Prof. Dr. Seliger.
(Fotoğraf: Gülsüm Şahan)